Pravidelné novinky ze světa aut a motorek

Gumové koberce Octavia

Pravidelná údržba automobilu je mnohdy noční můrou spousty řidičů. Pokud nejste vyloženě zamilovaní do uklízení nebo vám není váš plechový miláček nade vše, pouze silou vůle se musíte nutit do nějaké pravidelné očisty a údržby. Nejedná se vždy o projetí myčkou, která vám vaše auto umyje, vysuší, naleští a navoskuje. Důležitou součástí kvalitní péče o automobil je i uklizení a ošetření interiéru. Nejenže je nezbytné občas automobil vysát, ale je třeba také vyčistit znečištěné sedadla a ošetřit vnitřní plasty. S čištěním a voskováním interiérových plastových součástí vám pomohou nejnovější přípravky, nicméně spousta času je třeba na vyčištění sedadel. S tímto problémem vám výrazně mohou pomoci autopotahy na míru, které se velmi snadno instalují a snímají. To znamená, že jakmile vidíte, že jsou již ve stavu, který si vyžaduje jejich vyčištění, stačí je jednoduše sundat a doma hodit do pračky.
Po následném usušení je stejně jednoduše také nainstalujete a máte vystaráno. Co se týče práce, spočívá pouze v sundání a opětovném nasazení autopotahů. Co se týče samotného čištění, o vše se za nás v dnešní době postará automatická pračka. Nezáleží na tom, zda máte potahy z burzy nebo značkové autopotahy škoda. Jejich použití je jednoduché v obou případech a v obou případech také plní svou funkci úplně stejně. Výhodou dražších a značkových autopotahů je však spousta drobností, které se na levných autopotazích nevyskytují. Jeden příklad je za všechny – v mnoha případech dochází k tomu, že interiér vozu je vystavování silnému slunečnímu záření, které ze sedadel vytáhne původní sytou barvu a zůstane nám pouze vybledlá barva, která již nemá nic z její původní krásy.
V tomto případě se nevyplácí šetřit a je třeba si pořídit potahy, které jsou schopné se s takovou situací popasovat jak se sluší a patří. Látky v nich obsažené dokážou uchránit barvu před nežádoucími UV paprsky, které dokážou barvu degradovat téměř na nulovou úroveň. Takové autopotahy můžete najít na stránkách http://www.vopi.cz, kde mají tak širokou škálu na výběr, že si zde vybere jistě každý. Pokud se nesoustředíte pouze na koupi autopotahů, můžete se zde také porozhlédnout po koupi autokoberečků. Ty oceníte zejména v podzimních a zimních měsících, kdy se do auta donese opravdu spousta nečistoty a údržba vozu se poté stává mnohem náročnější.

25. 12. 2012

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Gumové autokoberce pro podzim: Díky za tip s... 0 Pavel 09. 09. 2013
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

Moto (19. 07. 2018)
Já s přítelem jsme objednávali na...
Moto oblečení (15. 11. 2016)
Ahoj, super článek a inspirace. Já osobně jsem...
Autopotahy (29. 10. 2014)
Normálně vyber svůj vůz a vyber si...